Koniec przerwy zimowej. Rusza remont autostrady A4

Przerwa zimowa się skończyła, więc ruszają dalsze prace przy remoncie autostrady A4.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Remont autostrady A4 przebiega na odcinku pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. W ubiegłym roku prace skupiły się na dwóch etapach - zarówno na jezdni południowej (w kierunku Katowic), jak i północnej (w kierunku Wrocławia). Łącznie odnowiono nawierzchnię na około 13 km wraz z remontem na węźle Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

W tym roku zaplanowano prace na trzech etapach. Początkowo na jezdni południowej (w kierunku Katowic) - najpierw na 2,5-kilometrowym odcinku w okolicach MOP Góra św. Anny, a następnie na 7-kilometrowym odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. W kolejnym etapie zaplanowano remont jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) na długości 7 kilometrów.

Od dziś do jutra wykonawca zaplanował ustawianie barier ochronnych w okolicach wspomnianego MOP-u. Oczywiste jest, że skoro ma być przeprowadzany remont, to wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu. Droga zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, a pojazdy będą jeździć po prawym pasie.

Od jutra mają rozpocząć się prace na południowej jezdni, z tego powodu ruch zostanie skierowany na północną część. Pasy przeciwległe będą oddzielone barierami.

Od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu. W weekend (26-27 marca) zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną z przekrojem 2+1 (2 pasy w kierunku Wrocławia, 1 w kierunku Katowic).

Wyznaczono również objazdy ze względu na zamknięcie węzła Strzelce Opolskie:

  • dla kierowców jadących od strony Katowic - zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich,
  • dla kierowców jadących od strony Wrocławia - zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich.

Całe zadanie przewiduje remont jezdni południowej (w kierunku do Katowic) na odcinku o długości około 17,5 km oraz jezdni północnej (w kierunku do Wrocławia) na odcinku o długości około 12,1 km. Remont obejmuje także wymianę nawierzchni na dwóch węzłach drogowych: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.