Kosmiczny Bentley Bentayga od Mulliner. Nazywa się Speed Space Edition

Mulliner zaprezentował swoje najnowsze dzieło - Bentayga Speed, zamówione zostało przez Bentley Orlando na Florydzie dla jednego ze swoich klientów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bentley Bentayga Speed od Mulliner inspirowane jest kosmosem. Ma kilka akcentów nawiązujących do tej tematyki.

Zobacz wideo Bentley EXP 100 GT Concept

Począwszy od wyglądu zewnętrznego, Bentayga Speed ??o tematyce kosmicznej posiada lakier Cypress z akcentami Orange Flame w dolnej części nadwozia. Ciemno-metaliczny szary odcień z subtelnymi zielonymi refleksami został zainspirowany debiutem pierwszej generacji Continental GT w 2003 roku, podczas gdy pomarańczowy kolor przypomina smugi pyłu komety. Do modelu wybrano specyfikację Blackline, zastępując elementy chromowane błyszczącymi czarnymi elementami.

Wewnątrz kabiny witają Cię podświetlane listwy progowe z prostą grafiką przypominającą planety krążące wokół Układu Słonecznego. Do tego kontynuowany jest motyw koloru pomarańczowego, który znajduje się na desce rozdzielczej, kierownicy i gałce zmiany biegów. Kolor ten obecny jest również na siedzeniach i przy drzwiach. Kontrastują z nimi wstawki Galaxy Stone, które wyglądają, jakby wyszły z powierzchni innej planety, oraz ciemna tapicerka Beluga/Porpoise przypominająca nocne niebo.

Pod maską znalazł się 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 635 KM i momencie obrotowym 900 Nm. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 306 km/h. Moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, podczas gdy SUV jest standardowo wyposażony w zawieszenie pneumatyczne i technologię aktywnej kontroli przechyłów Bentley Dynamic Ride.

Bentley Orlando nie podał ceny tego specjalnego modelu. Nie jest jednak ona mała biorąc pod uwagę, że Bentayga Speed kosztuje w USA 250.000 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.