Audi Q6 jest większe od Q7. Jest to ukryty Volkswagen Atlas

Audi wypuści na rynek model Q6. Pierwsze szczegóły można poznać dzięki wyciekowi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Audi Q6 będzie największym Audi jakie obecnie będzie produkowane. Jednak zostanie ograniczone tylko do jednego rynku – Chin.

Zobacz wideo Audi Q5 Sportback 45 TFSI

Zbudowany w Chinach na rynek chiński we współpracy z SAIC, Q6 został wcześniej poddany testom i pojawiły się spekulacje, że będzie nosił odznakę Q9. Zamiast tego, zgodnie z jego statusem, a nie rozmiarem, otrzymuje etykietę Q6.

Audi nie poda szczegółów do targów w Pekinie, jednak już coś wiadomo na temat Q6 dzięki chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Wiemy zatem jakie wymiary ma SUV: 5099 mm długości, 2104 mm szerokości i 1784 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2980 mm, czyli tyle co w Volkswagenie Atlasie, z którym dzieli platformę MQB. Jest zatem większy od Q7.

Doniesienia z Chin sugerują, że SUV będzie miał dwa rzędy siedzeń lub trzy po dwa fotele.

Chociaż Q6 ma być większe od Q7, to pod maską nie uświadczy się silników V6 i V8. Q6 musi zadowolić się turbodoładowanymi rzędowymi czwórkami. Dostępne są dwa silniki o pojemności 2.0, jeden o mocy 231 KM, a drugi o mocy 265 KM. Prędkość maksymalna ma wynosić 207 km/h.

W standardzie Q6 ma poruszać się na 17-calowych felgach, ale w opcjach są nawet takie do 21 cali. Q6 też nie ma sylwetki sportowca, wygląda trochę tak jakby spuchło. W środku znajdziemy typowe Audi z cyfrowymi wskaźnikami i dwoma ekranami dotykowymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.