Szare Fordy na topie. Jednak za nim rośnie w siłę purpurowy

Ford przeanalizował w jakich kolorach w zeszłym roku kupowane były ich pojazdy. Szary nadal rządzi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kolor jest ważny podczas wyboru auta. Jednak nie jest tajemnicą, że najczęściej wybierane są stonowane barwy, które nie wyróżniają się na ulicy.

Zobacz wideo Jaki jest nowy ford mustang? Recenzujemy

Ford postanowił sprawdzić jakie kolory najchętniej wybierali europejscy klienci w zeszłym roku. Użytkowników Fordów Focus, Puma i Kuga najczęściej wybierali kolor Magnetic. Ford Fiesta był najchętniej kupowany w kolorze białym, a Mustang Mach-E w czerni. Sumując udziały tych kolorów okazało się, że ponad 70 proc. klientów wspomnianych modeli zdecydowało się na barwy achromatyczne (a więc pozbawione dominanty barwnej). To właśnie one królowały w ubiegłym roku w statystykach kolorystycznych Forda.

Rynek polski nie wyróżnił się na tle pozostałych krajów w Europie. U nas również dominował kolor szary – Magnetic Grey. Drugi najpopularniejszy kolor to Agate Black.

Co ciekawe na naszym rynku w przypadku Mustanga Mach-E klienci decydowali się również na kolor czerwony – Lucid Red. 30 proc. tego modelu wyjechało z salonów właśnie w takiej barwie. Na drugim miejscu był Absolut Black.

Kolor Ultimate Grey był wybrany przez Instytut Pantone kolorem roku 2021, to na bieżący rok Instytut Pantone wybrał właśnie odcień purpury – Very Peri – jako kolor roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.