79-latka kupuje hot-hatcha. To już piąty taki samochód w jej karierze

Wiek to tylko liczba. Doskonałym przykładem ta jest 79-letnia kobieta, która zdecydowała się na Volkswagena Golfa GTI. Po raz piąty w życiu.

W przypadku niektórych osób natura dość łagodnie obchodzi się wraz z upływającymi latami. Dopóki jesteśmy sprawni i zdrowi, nie powinno się zabierać ludziom przyjemności z jazdy. Z drugiej strony uważamy, że po przekroczeniu pewnego wieku częstsze kontrole lekarskie są jak najbardziej uzasadnione.

Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ta 79-letnia kobieta udowadnia, że wiek nie gra roli. Właśnie kupiła nowego Volkswagena Golfa GTI z 2022 roku. To już piąty taki samochód w jej karierze. Przez ostatnich pięć dekad poruszała się wyłącznie samochodami marki Volkswagen.

Zobacz wideo

Sportowa wersja Golfa to solidny i wszechstronny kompakt oferujący bardzo przyzwoite osiągi. Ósma generacja sportowego hatchbacka ma pod maską silnik 2.0 z turbodoładowaniem. Czterocylindrowa jednostka dysponuje mocą 245 KM (w podstawowej wersji) oraz 370 Nm momentu obrotowego.

W sieci pojawił się film nagrany przez sprzedawcę Volkswagena pracującego w salonie Hatfield w Rivonia, niedaleko Johannesburga. Sądząc po wielkim uśmiechu na twarzy nowej właścicielki, nie mogła się doczekać aż usiądzie za kierownicą swojego nowego i błyszczącego czarnego GTI.

Mamy szczerą nadzieję, że w tak sędziwym wieku będziemy podobnie sprawni i tak radośni na widok nowego samochodu w salonie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.