Fiat 126p Toma Hanksa sprzedany za prawie 370 tys. zł. Najdroższy Maluch na świecie

Najsłynniejszy Maluch na świecie będzie jednocześnie najdroższym. Fiat 126p przekazany przez Polaków w ręce Toma Hanksa trafił na aukcję i osiągnął zawrotną kwotę. Wszystko w słusznym celu.

Świat przypomniał sobie o Fiacie 126p w 2017 roku, gdy Tom Hanks podczas prac nad filmem Inferno w Budapeszcie zrobił sobie zdjęcie z takim modelem. Zdjęcie szybko obiegło świat i dotarło do Polski. Na reakcję społeczności z Bielska-Białej nie trzeba było długo czekać.

Więcej informacji na temat ciekawostek motoryzacyjnych znajdziesz na Gazeta.pl

Specjalny zespół znalazł odpowiedniego fiata, a hojni sponsorzy, tacy jak Rafał Sonik, Oldtimer Garage i Carlex Design przygotowali dla aktora wyjątkowy egzemplarz. Samochód został przekazany 30 listopada 2017 roku w domu Konsula Generalnego RP w Los Angeles jako prezent od mieszkańców polskiego miasta.

Zobacz wideo

Maluch, który trafił do aktora był w stanie idealnym – i w takim pozostał do dziś. Tom Hanks nie użytkował intensywnie fiata i bardzo o niego dbał. Samochód ma przejechane 500 kilometrów, a po drodze zaliczył serwis.

Kilka dni temu aktor postanowił wesprzeć szczytny cel - fundację Elizabeth Dole w ramach kampanii Hidden Heroes. To popularna w Stanach Zjednoczonych akcja, która wspiera rodziny weteranów wojennych. Tom Hanks poinformował, że cała kwota uzyskana podczas aukcji darowanego Fiata 126p trafi właśnie na ten cel.

Zainteresowanie wyprodukowanym w Polsce Fiatem było tak ogromne, że sprzedaż zakończono kwotą 83 500 dolarów, co w przeliczeniu daje nieco ponad 368 tys. złotych (stan na 09.03.2022). Personalia nowego właściciela samochodu nie są jeszcze znane, ale być może za jakiś czas tajemniczy kolekcjoner pochwali się wyjątkowym nabytkiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.