Polscy dealerzy ruszają z pomocą Ukrainie i uchodźcom

Związek Dealerów Samochodowych przygotowuje projekt - "mapę pomocy". Będzie to długofalowa akcja wsparcia dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

Organizatorzy akcji - Związek Dealerów Samochodowych - informuje o nowej akcji. Dealerska „mapa pomocy" ma stanowić wsparcie dla nadciągającej fali migracyjnej. Twórcy liczą, że uda się pomóc nie tylko ukraińskim uchodźcom, ale również samej Ukrainie.

Więcej informacji na temat motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W ramach "mapy pomocy" powstanie lista firm dealerskich, które mogą udostępnić samochody potrzebne do transportu ludzi i towarów. Oprócz tego wyznaczy kierowców lub zapewni legalne zatrudnienie dla osób uciekających przed wojną.

Zobacz wideo

Z mapy będą mogły korzystać organizacje działające na rzecz pomocy uchodźcom. Dzięki projektowi będzie możliwe szybkie odnalezienie bezpiecznego punktu, który udzieli wsparcia. Pomysłodawcy uważają, że taki projekt będzie bardziej skuteczny niż prowadzona obecnie zbiórka (np. żywności). Związek dostaje informacje z granicy, że akurat takiej pomocy jest już w nadmiarze i potrzebne są inne rzeczy.

Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że aktualnie wszelka możliwa pomoc doraźna na granicy jest już udzielana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc organizowanie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie ich na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne. Obecnie chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie, a następnie w ramach konkretnej potrzeby pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami, które zajmują się statutowo wspieraniem ofiar wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam, gdzie powinna – powiedział Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów

Przedstawiciele związku apelują do salonów motoryzacyjnych, które będą w stanie zapewnić choćby jeden ze wspomnianych wcześniej środków pomocy. Proszą o kontakt z biurem Związku Dealerów samochodowych poprzez adres mailowy: biuro@zds.org.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.