Seria Gran Turismo to jedna z lepszych symulatorów jazdy. Dziś ma swoją premierę kolejna odsłona [WIDEO]

Fani motoryzacji z całego świata mają dziś swoje święto, przynajmniej ci, którzy mają konsolę od Sony. Właśnie zadebiutowała siódma odsłona Gran Turismo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dziś swoją premierę ma kolejna odsłona serii Gran Turismo. Z tego powodu do siedzi trafił zwiastun gry, który przy okazji pokazuje początki motoryzacji i jak to wszystko się zmieniało.

Zobacz wideo Porsche 718 Cayman GT4 to samochód dla tych, którzy zabawę traktują poważnie. Sprawdzamy

Zawsze, gdy pojawia się nowa odsłona serii, fani gier i motoryzacji mają swoje święto. Dla niektórych już posłuchanie muzyki nastraja do szybszej jazdy. Najnowsza część jednak jest najambitniejszą z dotychczasowych.

 

Film rozpoczyna się od pokazania historii motoryzacji. Pierwsze zdjęcie pokazuje pierwsze auto na świecie – Benz Patent Motor Car. Cała pierwsza minuta oddaje hołd wczesnej motoryzacji. Widać nawet słynny przewodnik Michelin.

W klipie pojawiają się również inne ważne wydarzenia i osoby z historii: ulotka braci Wright, Albert Einstein, Elvis, lądowanie na Księżycu, a nawet katastrofa Titanica. I chociaż jest to jedynie gra wideo, to twórcy chcą pokazać jaką ścieżkę przeszedł samochód od swoich początków.

Moje ulubione BMW M5 w świątecznej wiosceForza Horizon 5, czyli świetna zabawa, do której gra cię nie chce dopuścić

Część historyczna kończy się, gdy widzimy Porsche Taycan, do którego dopasowywane jest zawieszenie i akumulatory. W tym momencie przechodzimy już do wizualizacji z gry.

Zmienia się muzyka i pokazywane są różne ujęcia z gry.

Widać, jak pogoda czy nierówności wpływają na prowadzenie samochodów. Już dziś właściciele PS4 i PS5 mają możliwość sprawdzenia tego wszystkiego u siebie w domu.

Więcej o: