Wojna w Ukrainie wstrzymuje produkcję w Porsche. Brakuje podzespołów

Każdy dzień wojny przynosi kolejne utrudnienia dla branży motoryzacyjnej. Porsche zdecydowało o zawieszeniu produkcji samochodów w niemieckiej fabryce. Powodem są problemy z dostępnością kluczowych komponentów.

Serwis Automotive News Europe poinformował, że Porsche wstrzymało produkcję Macana i Panamery w lipskiej fabryce. Taki stan potrwa od wczorajszego wieczoru (2 marca 2022 r.) aż do końca przyszłego roku. Problemem są dostawy komponentów, które są produkowane za naszą wschodnią granicą.

Więcej informacji na temat branży motoryzacyjnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Podobnie jak przypadku problemów z półprzewodnikami – koncerny motoryzacyjne nastawiają się na priorytet dla samochodów elektrycznych oraz najbardziej dochodowych modeli. Dlatego w Porsche zakłady w Zuffenhausen ni przerwały produkcji 911 i Taycana.

Zobacz wideo

Przedstawiciele marki zamierzają uporządkować proces i na bieżąco monitorować sytuację związaną z dostawami. Porsche jest kolejną marką po Volkswagenie i Skodzie, która w bezpośredni sposób została dotknięta konsekwencjami wynikającymi z wojny pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Fabryka Stellantis w KałudzeKto produkuje samochody w Rosji? Sankcje uderzą w kilku gigantów branży

Ukraina jest bardzo ważnym ogniwem w dostawach dla branży motoryzacyjnej. Na terenie tego kraju ulokowało się wiele zakładów produkcyjnych wiązek kablowych. Dla przykładu niemiecki koncern Leoni AG posiada dwa zakłady w zachodniej części tego kraju. Wielu europejskich producentów samochodów korzysta z produkowanych tam elementów.

Więcej o: