Szef zespołu NASCAR pomoże Ukrainie: "Milion sztuk amunicji"

Richard Childress, właściciel jednego z zespołów w serii NASCAR, zaoferował swoją pomoc Ukrainie. Jednak zamiast pieniędzy zamierza wysłać dodatkowe uzbrojenie - milion sztuk amunicji.

Richard Childress to znana i szanowana postać w świecie NASCAR. Jego zespół aż sześć razy sięgnął po tytuł mistrzowski w popularnej, amerykańskiej serii. Jednak tym razem zrobiło się o nim głośno w mediach z powodów nie związanych z motorsportem.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na gazeta.pl

Biznesmen zamierza przekazać amunicję w celu wsparcia Ukrainy zaatakowanej przez Rosję. Childress ogłosił swoją inicjatywę podczas wywiadu w jednym z programów śniadaniowych w amerykańskiej telewizji Fox. Poinformował, że wraz z prezesem firmy Ammo Inc. pracują nad tym, żeby jak najlepiej uzbroić ukraińskich żołnierzy podczas inwazji.

„Pewnego dnia słyszałem wypowiedź prezydenta Zełenskiego, który powiedział, że nie chce się ewakuować, tylko potrzebuje więcej amunicji. Zadzwoniłem do mojego dobrego przyjaciela, Freda Wagenhalsa, który jest prezesem Ammo Inc., i powiedziałem: ‘Fred, musimy pomóc tym ludziom. Potrzebują amunicji’. Od razu ruszyliśmy z tematem". – powiedział Childress.

Właściciel teamu poinformował, że jest w kontakcie z odpowiednimi agencjami rządowymi, aby szybko załatwić temat. Firma zamierza dostarczyć w najbliższym czasie na Ukrainę deklarowaną ilość amunicji.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy. Czułem, że wraz z Ammo Inc. postępujemy słusznie". – dodał.

Zobacz wideo

Richard Childress oprócz szefowania zespołowi w NASCAR (Richard Childress Racing Team) od jakiegoś czasu jest związany jako członek zarządu z firmą działającą w sektorze zbrojeniowym – Ammo Inc. Wcześniej zajmował stanowisko w Radzie Dyrektorów Narodowego Związku Strzeleckiego działającego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Więcej o: