Poradnik jak zniszczyć Kamaza. Takie informacje od dziennikarzy motoryzacyjnych na Ukrainie

Wojna wojną, ale trzeba dostarczać wiadomości. Te muszą być adekwatne do zaistniałej sytuacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mamy kolejny dzień wojny w Ukrainie. Ludność cywilna, jak i wojsko dają skuteczny opór najeźdźcy. Przy okazji tamtejsi dziennikarze motoryzacyjni opublikowali, jak należy walczyć z najlepiej chronioną ciężarówką w rosyjskim wojsku.

Zobacz wideo Zdziwisz się, jakimi pojazdami można jeździć na kategorię B

Na stronie autocentre.ua pojawił się artykuł pokazujący najsłabsze punkty poszczególnych pojazdów z arsenału rosyjskiej armii. Najgorszym przeciwnikiem jednak jest Kamaz Tajfun K.

Pojazd ma 9 m długości, trzy osie, a waga wynosi nawet 24 tony. Wewnątrz jest miejsce dla 18 żołnierzy, których chronią szyby o grubości 12,9 mm oraz konkretne opancerzenie, które jest w stanie wytrzymać ostrzał pociskami 14,5 mm. Jest w stanie wytrzymać wybuch miny.

Kamaz zasilany jest silnikiem wysokoprężnym o mocy 450 KM. Produkuje go rosyjska firma JaMZ, która również dostarcza skrzynię biegów. Prędkość maksymalna 105 km/h. Pojazd spala nawet 80 L/100 km.

Na ukraińskiej stronie znaleźć można grafikę jak takim pojazd unieruchomić i ostatecznie unieszkodliwić. Jednak jest to poradnik wizualny jedynie dla cywili, którzy wykorzystują koktajle mołotowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.