Właściciele winnic w Kalifornii wykorzystują Ford Pro. Dużym zainteresowanie cieszy się e-Transit

Ford wprowadza Ford Pro Intelligence, które pomoże zarządzać klientom flotą swoich pojazdów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Pro, czyli oddział Forda ma na celu zapewnienie kompleksowej obsługi klientów komercyjnych wszystkich branż i rozmiarów oraz instytucji rządowych. Wraz z wprowadzeniem Ford Pro Intelligence klienci będą mieli znacznie łatwiejszy w obsłudze system zarządzania flotą samochodów.

Zobacz wideo Ford S-Max - na rynku obecny jest od lat, teraz prezentuje się w nowej, hybrydowej odsłonie

Wspomniana platforma ma wspomóc użytkowników pod kątem wydajności floty, tak aby nie dochodziło do przestojów w pracy.

Ford Pro i Sonoma County Winegrowers, grupa ponad 1 800 plantatorów winorośli w Północnej Kalifornii, rozpoczynają program pilotażowy. W ramach tego partnerstwa flotę aut trzech właścicieli winnic w hrabstwie Sonoma uzupełnią pick-upy Ford F-150 Lightning Pro i samochody dostawcze E-Transit oraz produkty i usługi z nowej platformy Ford Pro Intelligence.

Celem jest zademonstrowanie, w jaki sposób samochody elektryczne oraz nowoczesne narzędzia online do zarządzania flotą aut mogą pozytywnie wpłynąć na branżę rolniczą pod względem zwiększenia wydajności, zrównoważonego rozwoju i obniżenia kosztu posiadania flot.

Dzięki aplikacji firmy mogą zarządzać flotą samochodów w czasie rzeczywistym. Informacje dostępne na temat każdego auta obejmują m.in. harmonogram przeglądów i napraw, historię i monitorowanie ładowań, lokalizację, stan naładowania akumulatora i zasięg, wszystko po to, aby zmaksymalizować wydajność samochodu i wydłużyć czas pracy akumulatora.

Wracając jednak do e-Transita, to na ten moment ponad 300 firm złożyło zamówienia na przeszło 10.000 samochodów. E-Transita zamówiły przedsiębiorstwa różnej wielkości – od jednoosobowych firm przez miasta, jak np. Orlando, aż po największych dostawców usług i sprzedawców detalicznych w USA. Na przykład firma Walmart zamówiła 1100 elektrycznych samochodów dostawczych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.