Samochody z Ukrainy dostaną darmowe OC. Tak przekazała Polska Izba Ubezpieczeń

Samochody wjeżdżające z Ukrainy otrzymają 30-dniowe darmowe ubezpieczenie OC.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Co jednak mają zrobić obywatele Ukrainy, którzy uciekają ze swojego kraju przez wojnę i mogą nie mieć wszystkich potrzebnych dokumentów? Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) właśnie wydała komunikat.

Zobacz wideo 18% kierowców nie wie, jak stare są opony, na których jeżdżą. Omawiamy autorski raport Moto.pl

Ergo Hestia, PZU i Warta będą rozdawać darmowe ubezpieczenia drogowe OC na okres 30 dni od przekroczenia granicy na wszystkie samochody od naszych wschodnich sąsiadów. Aby uzyskać potrzebny dokument obywatele ukraińscy będą mogli się zgłosić do placówki na granicy lub poprzez infolinię.

Co więcej Grupa PZU jest operatorem Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, która została stworzona przez Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu również Ukraińcy (jest opcja języka ukraińskiego) mogą zasięgnąć porady od lekarza ubezpieczyciela.

Szef KNF: - Będziemy patrzeć czy towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowują stawki ubezpieczenia OC do kosztów. Mamy wzrost kosztów napraw, wzrost kosztów części.Ubezpieczenia OC potaniały. Zobacz, gdzie najbardziej

PIU poinformowało również, że Grupa PZU zaopiekowała się pracownikami i ich rodzinami ze swoich oddziałów na Ukrainie, którzy dotarli do Polski lub którzy dopiero mają zamiar wyruszyć w drogę. Poinformowano również, że Nationale Nederlanden zdecydowało się przekazać 500 tys. zł na pomoc Ukraińcom.

PIU przekazało także, że Euler Hermes sfinansowało paliwo do swoich samochodów służbowych, które jeżdżą na granicę.

Więcej o: