Toyota GR86 radzi sobie całkiem nieźle w Polsce. W 35 sekund zeszły wszystkie sztuki

Przedsprzedaż GR86 trwała jeden dzień. Na nasz rynek przeznaczono 50 sztuk tego modelu. Wszystkie już się rozeszły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota wprowadza następcę GT86 – GR86. Jest to trzeci model z rodziny GR. Ponieważ jest to model, który będzie limitowany to można już teraz określić go mianem auta kolekcjonerskiego.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Przedsprzedaż GR86 ruszyła i zakończyła się 21 lutego. Na nasz rynek przeznaczonych było 50 sztuk tego modelu. Po uruchomieniu procesu rezerwacji wystarczyło jedynie 35 sekund, aby zamknąć sprzedaż GR86.

Aż 78 proc. z 50 egzemplarzy GR86 zamówionych przez polskich klientów to auta w najwyższej konfiguracji Executive z manualną, 6-biegową skrzynią. Kolejne 18 proc. nabywców wybrało tę samą wersję, ale z przekładnią automatyczną. Pozostałe 4 proc. to auta z manualną skrzynią i podstawowym wyposażeniem Dynamic.

Hybrydowa flota E.ON FotonNowe hybrydowe floty w Polsce. Dwa wielkie zamówienia nikogo nie powinny dziwić

Dla przypomnienia, model GT86 w pierwszym roku sprzedaży znalazł w Polsce 126 właścicieli, a przez cały okres jego życia 365 szt. zostało sprzedanych na naszym rynku.

Pierwsze egzemplarze nowego GR86 dotrą do salonów w połowie 2022 roku. Samochód będzie produkowany na rynek europejski przez dwa lata w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Więcej o: