Wybierasz się na wschód? Na A4 powstał korytarz humanitarny

Polskie służby reagują na coraz większy ruch w kierunku wschodniej granicy. W celu usprawnienia transportu uchodźców z Ukrainy na podkarpackim odcinku autostrady A4 powstał korytarz humanitarny.

Informację o korytarzu humanitarnym przekazała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus. Został stworzony, aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady tuż przed samym przejściem granicznym w Korczowej.

Więcej informacji o motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybierając się w tamtym kierunku warto mieć na uwadze, że w stronę przejścia będą przepuszczane tylko pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób chcących przekroczyć granicę z Ukrainą. Wszyscy pozostali kierowcy będą wysyłani na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl.

Parking powstał z myślą o osobach oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców. Uchodźcy, którzy pieszo przekroczą granicę w Korczowej, będą przewożeni autokarami na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd zostaną odbierani przez osoby na nie oczekujące.

Na autostradowym węźle przewidziano posterunki policji, które będą udzielać niezbędnych informacji i kierować ruchem. Na odcinku autostrady A4 ustawiono oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo na tablicy zmiennej treści w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl.

Rzeczniczka zwróciła się również z apelem do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń policji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.