Paliwo drożeje. Mieszkańcy dostali bony paliwowe od gminy

Masz do pracy dalej niż 10 kilometrów? Dostaniesz bon paliwowy jako wsparcie. Na taki pomysł wpadli włodarze niedużej gminy leżącej w regionie Loary. To reakcja na niestabilne ceny paliw w ostatnich tygodniach.

Gmina Lude w Sarthe położona we Francji postanowiła wprowadzić szybkie i doraźne działania, które wspomogą mieszkańców w codziennym znoju. Od 14 lutego lokalny ośrodek odpowiedzialny za opiekę społeczną oferuje mieszkańcom gminy, którzy pracują w odległości powyżej 10 kilometrów od domu, bony na paliwo.

Więcej informacji na temat motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Żeby otrzymać zapomogę w wysokości 30 euro wystarczy udać się do urzędu miasta Le Lude i przedstawić dokument potwierdzający pracę w odległości powyżej niż 10 kilometrów od miejsca zamieszkania. Wystarczy zwykły skan umowy o pracę lub kontraktu.

Zobacz wideo

Pomysł wprowadzony przez francuską gminę jest szeroko komentowany w lokalnych mediach. W ciągu jednego tygodnia po bony paliwowe zgłosiło się dwustu mieszkańców. Jeśli zainteresowanie wsparciem od lokalnych władz utrzyma się na podobnym poziomie przez kolejny tydzień – włodarze gminy przeznaczą na ten cel 12 tysięcy euro.

Dojazdy do pracy (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy najlepiej tankować samochód? Tak, można to robić źle, kiedy się zwleka

„Pomoc wszystkim naszym obywatelom to także nasza rola" – podkreśliła burmistrz niewielkiego miasteczka Beatrice Latouche. Le Lude to miejscowość i gmina we Francji, leżąca w regionie Kraju Loary, w departamencie Sarthe. Jak podają źródła populacja gminy wynosiła 4008 mieszkańców (badanie z 2013 roku).

Więcej o: