Cupra obchodzi 4. urodziny. Firma podała plany na przyszłość

Przyszłością Cupry ma być rozwinięcie technologiczne. Chcą stworzyć własny świat wirtualny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Cupra zadebiutowała cztery lata temu. W tym czasie wprowadziła Formentora i elektryczną Bornę. Nie mówiąc już o sportowym Leonie i Atece.

Zobacz wideo Zobacz Cuprę Born z każdej strony. Także we wnętrzu

Niedawno odbyło się wydarzenie z okazji urodzin – CUPRA X 2. Właśnie na tym evencie określony plany marki na ten rok, a można powiedzieć, że są ambitne.

Marka oczywiście planuje podwoić sprzedaż, obrót i sieć dystrybucji. Zapowiedziano również wprowadzenie dwóch modeli w przeciągu dwóch lat – Tavascan oraz UrbanRebel. Pierwszy ma się pojawić w 2024, a drugi rok później.

Jednak to co dalej zapowiedziano jest równie ciekawe. Pierwszą nowością ma być stworzenie platformy Metahype, czyli stworzenie wirtualnego świata, gdzie użytkownicy będą mogli doświadczyć świata Cupry. W tym Metaversie z marką będą współpracować artyści ze świata muzyki i rozrywki. Marki, jak i osoby fizyczne będą mogły prezentować swoje materiały artystyczne, także w formie NFT.

Cupra LeonOpinie Moto.pl: Cupra Leon e-Hybrid. Szkoda, że to Cupra

Kolejnym ambitnym planem jest stworzenie gry motosportowej CUPRA2 Experience. Ma to być połączenie rzeczywistości ze światem wirtualnym. Przed wprowadzeniem CUPRA2 Experience, marka sprzeda na aukcji swój pierwszy NFT UrbanRebel. Zwycięzca licytacji będzie mógł zostać pierwszym pilotem w najnowszej grze.

Jak widać Cupra idzie w dosyć ciekawym kierunku rozwoju.

Więcej o: