Lakier w Bugatti kosztuje tyle, co nowe Lambo

Supersamochody kosztują naprawdę ogromne pieniądze - mówimy o 6-, 7-, a nawet 8-cyfrowych kwotach za bazowe wersje. Koszt dodatkowego wyposażenia to już inny poziom abstrakcji. Przykładem jest lakier do Bugatti Chiron w cenie najtańszego Lamborghini z salonu.

Cennik Bugatti ustawia poprzeczkę bardzo wysoko. Nie wspominając o cenie bazowej liczonej w kilkunastu milionach złotych – trzeba się jeszcze załapać na specjalną listę. Bowiem mało który śmiertelnik może stać się posiadaczem tego wyjątkowego auta.

Więcej informacji o motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli jakimś cudem uda nam się trafić do grona szczęśliwców - mamy kolejny problem. Otwiera się przed nami naprawdę długa lista dodatkowych opcji. W jeszcze bardziej kosmicznych cenach. Wśród nich znajdziemy pakiet Blue Royal Carbon kosztujący, bagatela, 222 500 dolarów.

Informacja na temat tego oraz innych pakietów w Bugatti Chiron pojawiła się na profilu GTBoard. Specjalny, niebieski lakier to najbardziej ekskluzywna opcja na liście dodatkowego wyposażenia w Bugatti Chiron. To więcej niż katalogowa cena Lamborghini Huracan Evo RWD, który w amerykańskim cenniku kosztuje jakieś 208 tysięcy dolarów.

Zobacz wideo

Pozostałe opcje wcale ni są tańsze. Pakiet Sky View, czyli szklany dach, kosztuje 62 tys. dolarów. To mniej więcej tyle, ile kosztuje na tamtym rynku Volkswagen Golf R. Wybierając te dwie wspomniane opcje można uszczęśliwić małżonkę i nastoletnie dziecko (z prawem jazdy).

Pytanie tylko, czy mając w zasięgu Bugatti Chiron naprawdę można się obyć bez tych dodatkowych opcji. Zakładamy, że może to być bardzo ciężki wybór. A żona i dziecko? Przecież i tak mają prywatnego kierowcę do dyspozycji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.