Czerwona Droga z funduszami. Ministerstwo zapewnia finansowanie kluczowego odcinka nad morzem

Minister Infrastruktury podpisał Program inwestycji na prace przygotowawcze dla budowy Drogi Czerwonej w Gdyni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Minister Infrastruktury podpisał Program inwestycji dla Drogi Czerwonej w Gdyni. Dzięki temu projekt otrzyma finansowanie co pozwoli chociażby określić przebieg drogi oraz podstawowych parametrów trasy.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 105

Jednym z zadań Drogi Czerwonej jest poprawa drogowego dostępu do portu morskiego w Gdyni. Dzięki temu odciąży obecny układ drogowy i ułatwi transport ładunków.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział:

Droga Czerwona wpisuje się w projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przypomnę, że w ramach CPK przewidziano nie tylko budowę lotniska centralnego dla Polski i naszego regionu Europy, ale także stworzenie nowoczesnego systemu transportowego kraju, w którego skład wejdą linie kolejowe i nowe odcinki dróg, zapewniające dostęp do bałtyckich portów

Dostęp do portów w Trójmieście będzie łatwiejszy jeszcze z innych powodów. Jednym z nich jest np. budowa obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej w ciągu drogi ekspresowej S6.  Została też podjęta decyzja o dokończeniu całego ciągu S6 pomiędzy Szczecinem a Trójmiastem. Już teraz kierowcy mają do dyspozycji trasę od Szczecina do Koszalina. W 2022 r. powinna zakończyć się budowa trzech odcinków S6 pomiędzy Trójmiastem a Bożepolem Wielkim, a oddanie do użytkowania pozostałych odcinków drogi ekspresowej S6 powinno nastąpić w 2025 r.

Projekt Drogi Czerwonej nadzorowany będzie przez GDDKiA. Na podpisany właśnie dokument na przygotowanie Programu inwestycji Ministerstwo Infrastruktury przewidziało 20 mln zł.

Więcej o:
Copyright © Agora SA