Wyjątkowy model Forda GT. Nawiązuje do samochodów wyścigowych GT z 1966 r.

Ford zaprezentuje wyjątkowy model GT, który nawiązywać będzie do lekkich, prototypowych samochodów wyścigowych Ford GT z 1966 roku przygotowanych przez firmę Alan Mann Racing.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford chce docenić firmę Alan Mann Racing, która przygotowała podwaliny pod zwycięstwo Forda w Le Mans w 1966 r. z modelem GT drugiej generacji. Firma ta zastosowała lżejsze materiały przy konstrukcji dwóch modeli prototypowych. Następnie podobne materiały wykorzystano przy budowie zwycięskiego auta, które wygrało ten prestiżowy wyścig.

Zobacz wideo Od premiery forda mustanga minęło ponad pół wieku. Samochód stał się ikoną popkultury

Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tamtych autach przeniesiono do współczesnego supersamochodu – Forda GT w limitowanej wersji Heritage Edition na 2022 rok, wyposażonego w lekkie nadwozie z włókna węglowego, pomalowane w barwy inspirowane modelem AM GT-1.

Auto posiada czerwony lakier Alan Mann ze złotymi akcentami. Limitowana edycja Forda GT ma również podwójne złote pasy biegnące przez przednią pokrywę, dach oraz pokrywę silnika z tyłu. Znalazło się również miejsce na dodatkowe pasy w kolorze Frozen White na pokrywie z przodu oraz numer startowy 16 na drzwiach i przedniej pokrywie oraz na spodzie tylnego spojlera.

Widać również błyszczące elementy z włókna węglowego, w tym 20-calowe obręcze kół, splitter, progi, lusterka, osłona silnika i dyfuzor. Zaciski hamulcowe, firmowane przez Brembo i lakierowane na czarno oraz ozdobione czerwonymi akcentami, a także czarne nakrętki na śruby przy kołach podkreślają nowoczesny wygląd auta i jego estetykę.

Ford Mustang Mach-E Ford w 2021 r. na dużym plusie. Praktycznie na każdym froncie

Włókno węglowe jest obecne również we wnętrzu. Zastosowano je m.in. na progach, tablicy rozdzielczej i na tunelu środkowym. Fotele z włókna węglowego są pokryte czarną Alcantarą i mają szwy w kolorach złotym i czerwonym. Na zagłówkach wytłoczono logo GT. Deskę rozdzielczą wykończono czarną skórą oraz Alcantarą, zaś słupki i podsufitkę samą Alcantarą.

Ford GT Alan Mann Heritage Edition z 2022 roku jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy Forda GT. Pierwsze auta trafią do klientów jeszcze w tym kwartale.

Więcej o: