Podpisano umowę na kolejny odcinek Via Carpatia. Chodzi o fragment Babica-Jawornik

GDDKiA podało do informacji, że podpisali umowę na projekt i budowę kolejnego odcinka Via Carpatia. Tym samym w województwie podkarpackim w realizacji jest pięć odcinków o łącznej długości 50,5 km.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wykonawcą nowego fragmentu drogi ekspresowej S19 Babica-Jawornik zajmie się firma Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Mają za zadanie zaprojektować i wybudować wspomniany odcinek.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

W ramach inwestycji powstanie odcinek drogi ekspresowej o długości 11,6 km, o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach (plus pas awaryjny). Wybudowany zostanie węzeł drogowy zlokalizowany w rejonie miejscowości Strzyżów i Czudec, na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1931R. Powstanie także Miejsce Obsługi Podróżnych Jawornik (w kierunku Rzeszowa) oraz obiekty inżynierskie. Będzie to siedem estakad na bardzo wysokich podporach, w tym największa estakada o długości ok. 1,2 km i filarach o wysokości ok. 100 m. Powstanie również sześć wiaduktów i trzy przejścia dla zwierząt (dwa dla zwierząt średnich, jedno dla zwierząt dużych).

Planowane jest, że prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostaną ukończone w ciągu 43 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 1 grudnia do 31 marca).

Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2026 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.