Super Bowl się zbliża. Święto reklam

Jak każdego roku zbliża się Super Bowl. Z tej okazji powstanie wiele drogich reklam, w tym również ze świata motoryzacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Super Bowl to „narodowe święto" w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczyna się 13 lutego, a producenci samochodów po raz kolejny będą walczyć o uwagę widzów, ponieważ oczekuje się, że wydarzenie będzie obserwowane przez ponad 100 milionów ludzi.

Zobacz wideo Nissan Ariya na pierwszym filmie

Oczywiście im bliżej wydarzenia, tym pojawi się więcej reklam, a po rozgrywkach będą zapewne normalnie dostępne w internecie. Poniżej znajdują się już te, które producenci udostępnili.

W tym roku koszt 30 sekundowego spotu kosztuje ponoć 6 mln dolarów.

Toyota

 
 

W tym roku Toyota zaprezentuje dwie reklamy. W pierwszym wystąpili bracia, odznaczeni kanadyjscy paraolimpijczycy, Briana i Robina McKeeverów. Drugie miejsce nazywa się „The Joneses", w którym występuje Tundra.

 

BMW

 

Bawarczycy w tym roku promują model iX. W tym celu zatrudnili byłego gubernatora Kalifornii i aktora Arnolda Schwarzeneggera w roli Zeusa. Partneruje mu Salma Hayek, która sportretowała boginię Herę, żonę gromowładnego.

GM

 

GM zdecydowało się na nostalgię. Dwie dekady po ostatnim filmie „Austin Powers" producent przywraca do życia bohaterów tej produkcji. Mike Myers gra Doktora Evil, Mindy Sterling jako Frau Farbissna, Seth Green jako Scott Evil i Rob Lowe jako numer dwa.

Kia

 

60-sekundowa reklama koreańskiego producenta opowiada o robo psie, który chce być kochany. Gdy widzi mężczyznę ładującego EV6 ucieka ze sklepu i goni go.

Gdy mężczyzna wraca do domu, robo pies chce wskoczyć przez szyberdach, ale kończy mu się energia. Gdy się budzi dostrzega, że jest ładowany za pomocą samochodu.

Nissan

 

Nissan poszedł w kierunku akcji. W gwiazdorskim spocie „Thrill Chaser" występują Eugene Levy i Catherine O’Hara z Schitt’s Creek. Dołączają do nich Brie Larson, Danai Gurira i Dave Bautista.

Reklama zaczyna się od tego, że Levy podziwia model Z, którym przyjechała Larson, aby następnie wybrać się nim na przejażdżkę, podczas której przechodzi metamorfozę, na gwiazdę filmów akcji.

Oczywiście reklam motoryzacyjnych będzie o wiele więcej. Pojawi się zapewne jeszcze kilka od czołowych producentów, ale będą też od firm, które na naszym rynku nie są znane lub po prostu mało kojarzone. Wysyp z całą pewnością nastąpi już w poniedziałek po Super Bowl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.