W styczniu Toyota utrzymuje pozycję lidera. Co piąte nowe auto pochodzi od tego producenta

Toyota ma powody do zadowolenia. Od początku tego roku utrzymuje pozycję lidera i sprzedała najwięcej samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota w Polsce nie zatrzymuje się. Po udanym zeszłym roku nie spoczywa na laurach i zaczyna całkiem dobrze.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

Japoński producent w styczniu 2022 roku utrzymał się na pozycji lidera polskiego rynku. W pierwszym miesiącu nowego roku marka zarejestrowała 5726 samochodów osobowych i zanotowała 19,8-procentowy udział w rynku, co oznacza, że już prawie co piąte auto zarejestrowane w Polsce ma znaczek Toyoty.

Corolla jest najpopularniejszym samochodem na naszym rynku. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano 1680 egzemplarzy tego modelu. Wynik ten jest lepszy o 3 proc. w stosunku do stycznia w zeszłym roku.

Dwa inne modele Toyoty - RAV4 i Yaris, uplasowały się w czołowej czwórce stycznia. RAV4 z 1117 zarejestrowanymi egzemplarzami jest drugim najpopularniejszym autem w Polsce i liderem swojej klasy, natomiast Yaris to najczęściej rejestrowane auto segmentu B. Wynik 977 egzemplarzy dał mu czwarte miejsce w zestawieniu wszystkich modeli.

Ponad 20,1-procentowy udział w rynku i 3937 zarejestrowanych przez firmy samochodów dały Toyocie pozycję flotowego lidera stycznia. To wynik o 10 procent lepszy niż w styczniu 2021 roku. Najchętniej wybieranym przez firmy autem jest Corolla. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów flotowych są też RAV4 (3. miejsce, 764 egzemplarze) oraz Yaris (6. miejsce, 435 egzemplarzy).

Ten rok będzie też obfitował w nowe modele Toyoty. Już niedługo w salonach pojawi się Aygo X. W późniejszym terminie w tym roku pojawi się również Corolla Cross oraz elektryczny model bZ4X. Zadebiutują także modele z dopiskiem GR – GT86, Hilux i Yaris.

Jak więc widać, Toyota wystawia w tym roku dosyć mocną reprezentację. Ciekawe czy da radę utrzymać pozycję lidera do końca tego sezonu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.