Via Carpatia. GDDKiA rusza z przetargiem na kolejny odcinek

Trasa S19 ma szansę na kolejny przetarg organizowany przez GDDKiA. Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy Lutczą i Domaradzem, z czego 990 m pobiegnie w tunelu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

GDDKiA ogłasza przetarg na kolejny odcinek S19 na podkarpaciu. Chodzi o fragment o długości 6,4 km pomiędzy Lutczą i Domaradzem.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Zakres inwestycji obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym po dwa pasy ruchu w obu kierunkach wraz z pasem awaryjnym. W ramach zadania wybudowany zostanie m.in. węzeł drogowy Domaradz zlokalizowany w miejscu skrzyżowania S19 z drogą wojewódzką nr 886. Powstanie również tymczasowy łącznik z drogą krajową nr 19 w miejscowości Lutcza.

W ramach zadania wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie. Największym wyzwaniem będzie budowa dwunawowego tunelu pod górą Hyb o długości około 990 m. Powstać mają również: estakada, trzy mosty, pięć wiaduktów drogowych, przejście górne dla średnich zwierząt, a także szereg obiektów w ciągu dodatkowych jezdni. Powstanie również Obwód Drogowy w Domaradzu. Jego częścią będzie Centrum Zarządzania Tunelami obsługujące tunele wybudowane w ciągu drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim.

Autostrada A2 - poszerzenie do trzech pasów w każdym kierunkuRozbudowa autostrada A2 z Łodzi do Warszawy? Na razie na inwestycję nie ma pieniędzy

GDDKiA planuje, że prace projektowe i roboty budowlane zostaną ukończone w ciągu maksymalnie 51 miesięcy od daty podpisania umowy. Wykonawcy składający oferty w przetargu mogą zaoferować skrócenie tego terminu, jednak nie może być on krótszy niż 48 miesięcy.

Więcej o: