ADAC wybrał: Toyota Yaris Hybrid z najlepszym stosunkiem jakości do ceny

Niemiecki ADAC w najnowszym rankingu dał Yarisowi Hybrid najwyższą notę. Ma najlepszy stosunek jakości do ceny wśród nowych samochodów w Niemczech.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Niemiecki automobilklub ADAC jest największą tego typu organizacją w Europie. Nic więc dziwnego, że przygotowane przez nich rekomendacje i rankingi spotykają się z uznaniem w branży motoryzacyjnej.

Zobacz wideo Nowa Toyota Yaris już na polskich drogach

Jak co roku ADAC przygotowuje ranking najlepszych nowych samochodów na rynku niemieckim, które odznaczają się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W tym roku wygrała Toyota Yaris Hybrid, która uzyskała najwyższą ocenę 1,9.

W badaniu uwzględniono całkowite koszty posiadania auta przez pierwsze pięć lat i pierwsze 75.000 przejechanych kilometrów i odniesiono je do jakości technicznej sprawdzonej w testach przeprowadzonych przez ekspertów ADAC.

Brano również pod uwagę cenę zakupu, utratę wartości, podatek samochodowy, ubezpieczenie, koszty użytkowania. Yaris uzyskał całkowity koszt posiadania na poziomie 42,5 eurocentów na kilometr, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich testowanych modeli.

Toyota Yaris czwartej generacji zadebiutowała w 2020 r. Jej układ hybrydowy oparty jest na silniku 1.5 L. Układ ten, produkowany w polskich fabrykach Toyoty, rozwija moc 116 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 9,7 s.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.