Auto jak kwiat. Rolls-Royce Phantom Orchid to jednorazowe dzieło sztuki

Rolls-Royce to synonim luksusu. Ostatnio powstała specjalna wersja Phantoma, specjalnie dla Singapuru.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Najnowsze, luksusowe wcielenie Phantoma nazywa się Orchid i jest to jednorazowe arcydzieło dla Singapuru. Jest to drugi model dla tego kraju. Wcześniej powstał SG50 Bespoke Rolls-Royce Ghost, który obchodził 50. rocznicę powstania tego kraju.

Zobacz wideo Zdziwisz się, jakimi pojazdami można jeździć na kategorię B

Narodowy kwiat Singapuru to hybrydowa orchidea znana jako Vanda „Miss Joaquim". Dla Rolls-Royce’a orchidea została wybrana jako inspirujący motyw dla podkreślenia odporności, piękna i siły.

Rolls-Royce wybrał Phantoma z przedłużonym rozstawem osi i pojazd powstawał przez okres dwóch lat. W jego tworzenie zaangażowani byli projektanci, rzemieślnicy i artyści.

To, co wyróżnia Phantoma Orchid, to delikatny projekt kwiatowy zastosowany w kabinie, stworzony ręcznie przez artystkę i projektantkę tekstyliów z Wielkiej Brytanii Helen Amy Murray. Kwiaty, które znalazły się na jedwabiu zostały przykryte szkłem. Całkiem elegancko współgra to z przeszyciami w kolorach Grace White, Havana i Smoke Grey oraz z Dark Olive.

Przy tworzeniu wnętrza pracował również Yohan Benchetrit z działu personalizacji. Stworzył on inspirowane orchideami wstawki na stolikach dla tylnych siedzeń.

Rolls-Royce Phantom Orchid jest pomalowany unikalną farbą zewnętrzną w kolorze arktycznej bieli z odcieniem fioletu. Zauważyć można drobinki szkła, które zapewniają perłowe wykończenie.

Rolls-Royce nie ujawnił ceny modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.