Odśnieżał drogę. Przy okazji zniszczył niemal 50 pojazdów [WIDEO]

Podczas zimy ważne jest utrzymywanie drogi w należytej kondycji, by kierowcy mogli bezpiecznie jeździć. Odśnieżarka w Ohio jednak spowodowała dosyć duże szkody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pług śnieżny w Ohio spowodował całkiem poważne szkody podczas pracy. Dzięki jednak nagraniu z kamery samochodowej możemy zobaczyć jak do tego doszło.

 

Jak widać na nagraniu, pług jechał lewym pasem na przeciwległej drodze. Niestety śnieg i lód, który był wyrzucany trafiał bezpośrednio na pojazdy jadące w przeciwnym kierunku. Kierowcy nie mieli, jak uciec przez falą gruzu.

Zobacz wideo 18% kierowców nie wie, jak stare są opony, na których jeżdżą. Omawiamy autorski raport Moto.pl

Według lokalnego kanału WKYC, lokalne media potwierdziły 50 uszkodzonych pojazdów – zarówno aut osobowych, jak i ciężarówek. W całym zdarzeniu poszkodowanych zostało również 12 osób, ale całe szczęście nikt nie był na tyle ranny by coś zagrażało życiu.

Nie jest wiadomo, dlaczego kierowca odśnieżarki pozwolił sobie na takie zachowanie przez kilka kilometrów, ale wiadomo, że już został zwolniony ze stanowiska i czeka na urlopie na wyniki dochodzenia.

Osoby poszkodowane mogą złożyć wniosek o odszkodowanie do zarządcy drogi. Aby je dostać należy złożyć opis poniesionych szkód, kopii ubezpieczenia, zdjęć lub filmu wideo przedstawiającego uszkodzenie, faktury za naprawę oraz numeru raportu o wypadku drogowym patrolu drogowego Ohio State Highway.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.