Akcja "Bezpieczna Autostrada A4". Wzmożone kontrole policji w czasie ferii zimowych. Będą prezenty

Policja zapowiedziała na dziś wzmożone kontrole na autostradzie A4. W akcji bierze udział policja z Krakowa, Wrocławia, Katowic oraz Rzeszowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dziś (28 stycznia 2022 r.) zaczynają się ferie zimowe w następujących województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. W związku z tym można spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza w kierunku południowym.

Dlatego w godzinach 8-16 odbywają się wzmożone kontrole drogowe na autostradzie A4 w ramach akcji „Bezpieczna Autostrada A4’’. Policja z czterech miast poprowadzi wspólnie akcję w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Zobacz wideo Testujemy Jeepa Compassa. Z wtyczką i znaczkiem 4xe

Przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów z grupy SPEED z wideorejestratorami, policjanci będą mierzyć prędkość, sprawdzać, jak zachowują się na drodze (jak zmieniają pas ruchu oraz jak dokonują manewru wyprzedzania), ale także czy kierowcy zachowują należytą odległość pomiędzy pojazdami.

Należy pamiętać, że od 1 czerwca zeszłego roku obowiązują konkretne odległości pomiędzy samochodami na trasach szybkiego ruchu i na autostradach. Jest to połowa dozwolonej prędkości na danej drodze wyrażona w metrach. Zatem na trasie szybkiego ruchu będzie to 60 m, a na autostradzie 70 m.

#PRZEPISUJ Bezpieczna odległość#PRZEPISUJ Bezpieczna odległość fot. Moto.pl

Policja będzie również sprawdzać, czy kierowcy nie używają telefonów komórkowych podczas jazdy. W ramach profilaktyki policjanci mają zamiar wręczać kierowcom opaski odblaskowe oraz apteczki pierwszej pomocy.

Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.plLicytacja WOŚP: dzień z Astonem Martinem na planie "Studia Biznes"

Partnerami działań jest Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, GDDKiA oddział w Opolu, Krajowa Administracja Skarbowa, WORD Opole oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Więcej o: