VW Passat oficjalnie żegna się z USA. W Chattanooga zastąpi go ID.4

Następuje zmierzch sedanów. Volkswagen Passat zostaje zastąpiony przez młodszego elektryka w USA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Volkswagen Passat dojechał do końca swojej amerykańskiej drogi. W zakładzie w Chattanooga w stanie Tennessee w zeszłym miesiącu zjechał ostatni jego przedstawiciel.

Zobacz wideo Volkswagen ID.5 - model produkowany z neutralnym bilansem CO2

Ostatnim modelem był sedan Limited Edition w kolorze Platinum Grey. Nie jest to zaskoczenie, gdyż firma już jakiś czas temu potwierdziła, że Passat z roku modelowego 2022 będzie zakończeniem historii w USA.

W Standach Zjednoczonych od 1974 roku sprzedano 1,8 mln sztuk Passatów. Liczba ta obejmuje również Passata pod nazwą Dasher i Quantum. Dopiero od 1990 r. obowiązywała ta sama nazwa co w Europie.

Sześć generacji auta było importowanych z Europy i dopiero siódma odsłona modelu była produkowana na kontynencie północnoamerykańskim. Auto było większe od swojego odpowiednika po tej stronie wielkiej wody.

Ostatnia odsłona nie została dobrze przyjęta przez tamtejszych krytyków, ale za to nieźle odebrana była przez społeczeństwo. Niestety ten trend się nie utrzymał, gdyż Amerykanie pokochali crossovery.

W Polsce również Passat jest w odwrocie. Już teraz w ofercie naszego oddziału pozostał tylko w wersji kombi.

Po wycofaniu Passata z produkcji fabryka Chattanooga zaczęła przygotowywać się do produkcji ID.4. Rozpoczęcie montażu planowane jest jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.