Ceny paliw wreszcie pójdą w dół. Nawet o 70 groszy

Ostatnie miesiące 2021 roku były dla kierowców dość stresujące. Postępujące podwyżki paliw, benzyna po 6 zł, a na horyzoncie zmiana przepisów. Początek 2022 r. przyniósł nieco spokoju, przynajmniej w kwestii paliwowej. Tarcza Antyinflacyjna 2.0 ma obniżyć ceny paliwa nawet o 70 groszy na litrze.

Więcej informacji motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tarcza Antyinflacyjna 2.0 zacznie działać od 1 lutego. Kierowcy mają to zauważyć niemal od razu - po cyferkach na dystrybutorach. Ceny benzyny i oleju napędowego mają spaść o nawet 70 groszy na litrze. Mniejsze obniżki będą dotyczyły gazu LPG (ok. 40 gr). Rząd jednak zapowiedział, że benzyna ma znów kosztować około 5 zł/litr.

Zobacz wideo Czy możemy spodziewać się obniżek cen paliw? Ekspert wyjaśnia

Skąd te obniżki?

Czemu zawdzięczamy planowane obniżki cen paliw? Obniżce VAT-u na paliwa, którą zmniejszono z 23 do 8 proc. Jeszcze w grudniu (dokładnie 20-go dnia miesiąca) obniżono także akcyzę na paliwa. Z kolei od 1 stycznia stacje zwolniono z obowiązku opłaty podatku od sprzedaży detalicznej.

Te wszystkie działania zsumują się w postaci powrotu do rozsądnych cen paliw. Benzyna i diesel mają kosztować po około 5 zł za litr, a LPG - ma mieć dwójkę z przodu. To ogromna ulga dla kierowców, którzy jeszcze kilka miesięcy temu płacili po ponad 6 zł za litr paliwa.

Stacja benzynowaPomyliłeś pistolety na stacji? Jest większy błąd, który możesz popełnić kilka chwil później

Kierowca musi znać B7, E10, no i... te romby. Co znaczą dziwne skróty na stacji benzynowej?Kierowca musi znać B7, E10, no i... te romby. Co znaczą dziwne skróty na stacji benzynowej?

Więcej o: