Policja z dolnego śląska zakupiła nowy pojazd pościgowy. Skoda Superb już niedługo na drogach

Skoda Superb jest nowym nabytkiem policji z dolnego śląska. Ma napęd na wszystkie koła, moc 280 KM i wideorejestrator. Do tego nie będzie oznakowana.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policja lubi się chwalić nowymi pojazdami. Tym razem dolnośląska policja zakupił Skodę Superb, która będzie się poruszać jako nieoznakowany radiowóz.

Zobacz wideo Ponoć ten samochód ma wszystko, czego potrzebuje użytkownik, a nawet więcej. O czym mowa? O Skodzie Fabii

Pojazd będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Samochód został zakupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50 proc. na 50 proc.

Pod maską znalazł się silnik 2.0 TSI o mocy 280 KM, który współpracuje z siedmiobiegową skrzynią DSG. Moc przekazywana jest na wszystkie koła. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w 5,3 s., natomiast prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Do tego pojazd został wyposażony w sygnalizację świetlną i wideorejestrator.

Samochody z takim wyposażeniem to najskuteczniejsza broń policji do walki z piratami drogowymi. Komenda Główna Policji planuje w 2022 r. zakupić 100 podobnie skonfigurowanych pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.