Amerykanie kochają Toyotę. Wysoka pozycja w rankingu Forbesa

Na liście Forbes Halo 100 Toyota zajęła wysokie 6. miejsce. Najwyżej z firm motoryzacyjnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Magazyn Forbes zdecydował się sprawdzić jak dobrze obsługiwani są klienci amerykańscy przez różne firmy. Aby to zrobić, redakcja nawiązała współpracę z HundredX, firmą analityczną z Dallas w Teksasie, która opracowała innowacyjny sposób zbierania opinii o doświadczeniach klientów. Tak powstała lista 100 ulubionych marek.

Zobacz wideo Toyota Mirai - wybieramy się w podróż do przyszłości samochodem elektrycznym zasilanym wodorem

Toyota w zestawieniu zajęła najwyższe 6. miejsce wśród marek motoryzacyjnych. Pod względem wskaźnika rekomendacji marki (Net Promoter Score) Toyotę wyprzedził tylko Lexus. W podziale na grupy wiekowe, Toyota wypadła zdecydowanie lepiej niż inne marki motoryzacyjne niemal we wszystkich grupach. 97 proc. respondentów stwierdziło, że Toyota odpowiada na potrzeby konsumentów.

Według respondentów, Toyotę wyróżnia jakość, niezawodność i wysoki poziom profesjonalizmu. Na pytanie czy kupiliby kolejną Toyotę, 80 proc. respondentów odpowiedziała twierdząco.

Toyota we wspomnianym rankingu wyprzedziła takie firmy jak Honda, Subaru, Tesla, Mercedes i Mazda. Znalazła się też wyżej niż Apple, Nintendo czy Spotify.

Toyota zajmuje pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej także w innych rankingach magazynu Forbes. Na zeszłorocznej liście największych na świecie przedsiębiorstw Forbes Global 2000 znalazła się na 12. miejscu, zaś w rankingu The World’s Most Valuable Brands 2020 Toyota zajęła 11. miejsce, również wyprzedzając wszystkie inne marki samochodowe.

Więcej o: