Oto rowerochód. Wiosenna wymiana obuwia będzie sporo kosztować [WIDEO]

Wymyślić koło na nowo. No może nie koło, ale dużą ilość małych "stópek" do jeżdżenia na rowerze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Co jakiś czas można natknąć się na dziwne wynalazki. Ich twórcy zazwyczaj chwalą się nimi na nagraniach na YouTubie i chociaż przez chwilę zyskują na popularności. W poniższym wideo mamy kolejny przykład tego typu urządzenia. Oto rowerochód.

 

Colina Furze „wymyślił" koło, kładąc na nim 14 nóg zamiast opony. I wszystkie mają 14 małych bucików. Zainspirował go James Bruton, youtuber, który również lubi tworzyć i eksperymentować z nowymi koncepcjami.

Zobacz wideo Czy za brak kasku na rowerze można dostać mandat?

Koło Colina musiało być na tyle duże, aby zmieściło się na rowerze, więc całą pracę rozpoczął od cięcia laserowego. Wziął trochę drewna i zrobił w nim kilka otworów, aby zabezpieczyć łożyska gwoździami wokół stóp, które są reprezentowane przez puste aluminiowe kwadratowe pręty. W ten sposób mogły poruszać się w górę i w dół, gdy koło kręci się pod ciężarem człowieka na nierównej powierzchni.

W dalszej części projektu wydrukował małe stopy w 3D i przymocował do wcześniej wspomnianych kwadratowych prętów. Jednak coś nie wychodziło i pozbył się stóp, pozostawiając jedynie „nogi" na które nałożył buty i gumkę, która ułatwiała cofanie się konstrukcji na kole.

Trzeba było w rowerze wydłużyć widelec, gdyż „koło" okazało się trochę za duże. Ostatecznie jego twór funkcjonował. Aby pokazać, że wszystko działa prawidłowo, przetestował nawet nowy wynalazek na drodze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA