Ford i HP przerobili samochód na platformę streamingową

Samochód sportowy P1 zespołu Fordzilla został przerobiony na platformę streamingową.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Samochód P1 Teamu Fordzilla pokazano na targach gamescom w 2020 r. Było to pierwsze auto przeznaczone do wirtualnych wyścigów, zaprojektowane przy współpracy społeczności graczy i designerów firmy motoryzacyjnej. Pełnowymiarowy prototyp zaprezentowano trzy miesiące później.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Teraz pojazd został przerobiony przez Forda i HP na platformę streamingową i zaprezentowany podczas Gamergy 21 w Madrycie.

Pojazd wyposażony jest w trzy kamery 4K skierowane na pedały, kierownicę i twarz zawodnika biorącego udział w wirtualnych wyścigach oraz zewnętrzny ekran o wymiarach 10×4 metra, zapewnia fanom pełnię doznań z przekazu. Samochód otrzymał stację roboczą HP Z4, którą gracz kontroluje poprzez zintegrowaną kierownicę i pedały. Gogle HP Reverb 2 są wysokiej jakości wyświetlaczem wirtualnej rzeczywistości wyścigów na najlepszych torach świata.

Oświetlenie przednie i tylne naśladuje oddech śpiącego człowieka, gdy P1 oczekuje na następny wyścig. Budzi się ono do życia podczas zawodów, a tylne światła hamowania zsynchronizowano z hamulcami auta w grze, by wciągnąć w akcję oglądających wyścig. Ponadto symulowane są także realistyczne i spersonalizowane dźwięki przekazywane kierowcy przez pokładowy system audio, by wynieść doświadczenia z gry na zupełnie nowy poziom.

Przedsmak transformacji P1 w platformę streamingową wirtualnych wyścigów miał miejsce 17 grudnia br., a w prezentacji wzięli udział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów Ford of Europe oraz Melchor Sanz, dyrektor ds. technologii z partnerskiej firmy projektu – HP Spain.

Gamergy to impreza e-sportowa i festiwal gier, która odbyła się w dniach 17-19 grudnia na terenach targowych IFEMA w Madrycie w Hiszpanii. Odwiedzający mogli się spotkać z zawodnikami Teamu Fordzilla i zaznać przyjemności z grania w symulacje wyścigów na konsolach zapewnionych przez Forda i HP.

Więcej o:
Copyright © Agora SA