Mercedes G805, czyli co się stanie, jeśli ktoś podkręci Klasę G do ponad 800 KM

Performmaster pochwalił się swoim najnowszym projektem. Pod kryptonimem G805 kryje się podkręcony Mercedes-AMG G63.

Mercedes-AMG G63 kosztuje w Polsce prawie 800 tysięcy złotych. To najmocniejsza propozycja w gamie słynnego modelu. Pod maską G63 pracuje czterolitrowy, benzynowy silnik o mocy 585 KM (850 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Pudełkowata Gelenda jest przy tym absurdalnie szybka - rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy, na długiej proste pojedzie nawet 220 km/h.

Ceny stuningowanej Klasy G przez Performmaster nie znamy, ale tuner postanowił pochwalić się nie tylko wyglądem G805, ale też jeszcze większą mocą.

Więcej informacji o nowych samochodach znajdziesz na stronie głównej gazety.pl

Zobacz wideo Mechaniczne dzieło sztuki i skromne wnętrze - Mercedes AMG GT R

Za napędzanie Klasy G dalej odpowiada V-ósemka AMG, ale została potężnie wzmocniona. Performmaster nie wdaje się w szczegóły, ale modyfikacje musiały być bardzo głębokie. Moc G805, zgodnie z nazwą, przekracza 800 KM, a maksymalny moment obrotowy podkręcono do 1020 Nm. Nowe osiągi zbliżają terenowego, luksusowego Mercedesa do supersamochodów:

  • Przyspieszenie od 0 do 100 km/h - 3,69 s
  • Prędkość maksymalna - 260 km/h

Mercedes G805 PerformmasterMercedes G805 Performmaster fot. Performmaster

Performmaster przyszykował dla G805 profesjonalną sesję zdjęciową, na której możemy obejrzeć ten niezwykły projekt. Auto zostało oczywiście poszerzone i obniżone, a wszystkie nowe elementy wykonano  z włókna węglowego. Nie mogło zabraknąć agresywnych dokładek, nowego (podobno głośnego) wydechu i spojlera. Podobno Klasa G została kompleksowo dostosowana do większej mocy. Modyfikacje mają nie dotyczyć tylko silnika.

Nie pokazano wnętrza G805. Wiemy tylko, że króluje w nim alkantara i skóra.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.