Puma ze sportowym zacięciem. Ford udostępnił film promujący [WIDEO]

Ford zaprezentował wyczynową wersja nowego, przygotowanego przez M Sport hybrydowego modelu Ford Puma Rally1.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W rumuńskim zakładzie montażowym Forda w Krajowej, w którym z linii produkcyjnej zjechał milionowy pojazd nakręcono wideo. W filmie wystąpił kierowca zespołu M Sport Ford World Rally Team (WRT) Adrien Fourmaux oraz zespół z Forda w Krajowej, odpowiedzialny za produkcję SUV-ów Ford Puma z napędem EcoBoost Hybrid.

Zobacz wideo Ford S-Max - na rynku obecny jest od lat, teraz prezentuje się w nowej, hybrydowej odsłonie

Nowy film akcji „Ford Puma Hybrid Rally1 Gatecrashes the Party", został nakręcony w trzy dni. Rozpoczyna się sceną ożywienia Forda Pumy Rally1 M Sport w eksplodującej elektrycznością burzy z piorunami, w kolejnych ujęciach pokazano precyzyjną jazdę po zakładzie montażowym.

 

Pierwszy zelektryfikowany samochód wyczynowy Forda jest wyposażony w hybrydowy układ napędowy nowej generacji, wspomagany systemem rekuperacji energii podczas hamowania i jazdy wybiegiem. Odzyskaną energię magazynuje w akumulatorze o pojemności 3,9 kWh, a następnie wykorzystuje do podniesienia osiągów turbodoładowanego silnika benzynowego EcoBoost o pojemności 1,6 litra.

Ford Puma Rally1 M Sport wykorzystuje zelektryfikowany układ napędowy do bezemisyjnego przejazdu przez strefy miejskie i parki serwisowe pomiędzy etapami. Akumulator trakcyjny można ładować z zewnętrznego źródła zasilania, co w strefach serwisowych pomiędzy etapami trwa około 25 minut. Ważący 95 kg układ hybrydowy jest chłodzony cieczą i powietrzem, jest także umieszczony w obudowie o podwyższonej wytrzymałości balistycznej, aby w razie wypadku przetrwał silne przeciążenia i uderzenia odłamków.

Poza zaprezentowaniem wyczynowej Pumy Rally1, Ford poinformował również, że z linii zjechał milionowy pojazd wyprodukowany w zakładach w Krajowej. Jest to Puma ST-Line w kolorze Desert Island Blue, napędzana silnikiem EcoBoost Hybrid o mocy 155 KM.

Ford Puma Rally1, został przedstawiony w 2021 roku jako prototyp podczas Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy krok Forda w kierunku elektryfikacji światowych sportów motorowych. Pojazd zadebiutuje w styczniu 2022 roku podczas otwierającego sezon Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) Rajdu Monte Carlo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA