Koniec roku to czas rozstań. Lewis Hamilton sprzedał swoją Zondę 760LH

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 ponoć sprzedał swój kultowy super samochód - Pagani Zonda 760LH.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ponoć na świecie istnieje około dwóch tuzinów 760-ki Zondy. Jednak Lewis Hamilton miał jedną z dwóch, które powstały od podstaw, a nie były przeróbkami mniejszych wersji.

Zobacz wideo Porsche 718 Cayman GT4 to samochód dla tych, którzy zabawę traktują poważnie. Sprawdzamy

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 był właścicielem samochodu przez siedem lat i trzymał go w Monako. Zrozumiałe jest, że po sprzedaży samochodu, który ponoć miał mniej niż 1000 km na liczniku, został on sprowadzony do Wielkiej Brytanii.

Hamilton nie raz był zauważany w tym samochodzie w Monaku, a w 2015 roku brał udział w lekkiej stłuczce, po której pojazd został naprawiony.

 

760LH napędza 7,3-litrowy wolnossący silnik AMG V12 o mocy 760 KM i momencie obrotowym wynoszącym 780 Nm. W przeciwieństwie do większości innych modeli serii 760, 760LH ma sześciobiegową manualną skrzynię biegów, która przekazuje moc wyłącznie na tylne koła, podczas gdy większość innych ma zautomatyzowane manuale z łopatkami zmiany biegów. Kilka lat temu Hamilton powiedział, że Zonda była „straszna w prowadzeniu", twierdząc, że jest to „najlepiej brzmiący samochód" w jego kolekcji „ale pod względem obsługi jest najgorszy".

Kierowca F1 w 2014 roku zapłacił 1,5 mln dolarów za niestandardową Zondę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA