Kradzież katalizatorów. To są już ilości hurtowe [WIDEO]

Ostatnio pod Warszawą doszło do hurtowej kradzieży katalizatorów. Obrabowano w sumie 9 samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 grudnia. Na zamkniętym parkingu Ligi Obrony Kraju w Legionowie wszedł złodziej i przez dobrych kilka godzin spokojnie wycinał katalizatory. Jego łupem stało się 9 pojazdów.

Zobacz wideo Gdy kierowca ciężarówki był zajęty rozładunkiem, złodziej ukradł z kabiny jego rzeczy osobiste

O całym zdarzeniu poinformowana została Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Portal Legio24.pl dotarł do nagrań z monitoringu, gdzie wyraźnie widać z jakim spokojem złodziej chodzi i kradnie części. Sprawca miał na sobie maskę przez co trudno jest go zidentyfikować.

 

W sumie portal dotarł do dwóch nagrań. Na drugim widać również, że nie jest w stanie go spłoszyć ani oświetlenie, ani sąsiedztwo stacji benzynowej.

 

Katalizatory nie są drogą częścią. Na rynku jest wiele zamienników, które mogą zastąpić drogie oryginały. Głównym powodem jest ich zawartość – składają się z metali szlachetnych, które w zależności od wersji mogą być dosyć kosztowne na skupie złomu. Drugą kwestią tego stanu rzeczy jest dosyć łatwe upłynnienie tego typu materiału. W Polsce legalny jest obrót zużytymi katalizatorami i nie jest trudno taki znaleźć.

Przykład z Legionowa pokazuje, że w dalszym ciągu jest to popularny towar, a złodzieje stają się coraz bardziej bezczelni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.