Drogowcy zdążyli nie tylko z zakopianką. Dzisiaj otwarcie ważnej drogi do Wisły

Droga mazowiecka nr 941 zostanie dziś otwarta. Tym samym Górny Śląsk zostanie połączony z Wisłą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Nowa droga nr 941 została wcześniej rozebrana. Na odcinku 5,1 km zerwano nawierzchnię oraz położono mniej więcej w tym samym miejscu. Mniej więcej, gdyż przebieg nowej trasy, która zyskała klasyfikację drogi głównej przebiega w lekko zmienionej formie niż to jak wcześniej wyglądała.

Zobacz wideo Przejazd nowym tunelem pod Ursynowem. GDDKiA opublikowała film

Odcinek na całej trasie ma szerokość 7 m plus pobocza. Wybudowano rondo, przebudowano obiekty mostowe, przejazdy kolejowe, dobudowano zatoczki dla autobusów i ścieżki rowerowe.

Drogą można było już jechać od początku grudnia, ale to właśnie dziś zostanie oficjalnie otwarta. Umowę z wykonawcą podpisano w 2018 r., a prace ruszyły w 2019 r. Trasa ta łączy Górny Śląsk z miejscowościami turystycznymi w Beskidzie Śląskim.

Drogowcy również udostępnili jeszcze jeden odcinek do innej miejscowości turystycznej na południu kraju – do Zakopanego. Na początku miesiąca udostępniono kierowcom prawą jezdnię trasy S7 w kierunku Zakopanego. Właśnie zakończyła się bowiem budowa nawierzchni tej części trasy, co nie oznacza jeszcze końca inwestycji. 

GDDKiA tłumaczy, że dzięki ukończeniu części prac, ruch w kierunku stolicy Tatr mógł zostać przeniesiony na docelową jezdnię, a kierowcom jadącym w kierunku Krakowa zostały udostępnione oba pasy ruchu, co usprawni przejazd w obu kierunkach. Od grudnia 2019 roku, kierowcy jadący do i z Zakopanego tymczasowo korzystali z tej samej jezdni (po jednym pasie).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.