Ponad 80 minut, żeby pokonać Nurburgring. 1886 Benz Patent Motorwagen w Asseto Corsa [WIDEO]

Szybkie czasy pokonania toru Nurburgring dla Mercedesa to chleb powszedni. Jednak pewie eksperyment pokazuje, że niekoniecznie tak mogłoby być, gdyby obecnie jeździł pierwszy przedstawiciel tej marki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jimmy Broadbent to kierowca wyścigowy na YouTube i kierowca wyścigowy IRL, niedawno zdecydował się spróbować zabrać pierwszy samochód producenta, a nawet pierwszy w historii pojazd na benzynę – Benz Patent Motorwagen z 1886 roku, aby zobaczyć, jak głęboko w jego DNA idzie w parze z szybkimi przejazdami jego współczesnych następców na torze Nurburgring.

Zobacz wideo Mechaniczne dzieło sztuki i skromne wnętrze - Mercedes AMG GT R

Test jest możliwy dzięki społeczności moddingowej Assetto Corsa. Za projekt, który trwał blisko 10 miesięcy, odpowiada użytkownik SATLAB. Pojazd odtworzono na potrzeby symulacji. Chociaż było to bardzo szczegółowe odtworzenie to nie udało się wyzbyć pewnych błędów.

Głównym problemem był fakt, że pojazd był zbyt wolny. Zaraz po uruchomieniu, gra się zatrzymywała. Oryginalny pojazd wytwarzał około 0,69 KM mocy, ale do gry trzeba było zwiększyć jego moc do około 1 KM, bo w innym wypadku nawet by nie mógł ruszyć.

W rezultacie prędkość maksymalna wynosi zaledwie 13 km/h, co prawdopodobnie stwarza wrażenie znacznej prędkości, ale nie wygląda to dobrze, biorąc pod uwagę, że tor Nurburgring ma prawie 21 km długości.

 

Na odcinkach zjazdowych Broadbent mówi, że samochód można po prostu zdjąć z biegu, a grawitacja może pomóc w osiągnięciu prędkości, o których Karl Benz mógł tylko marzyć. Dzięki temu był w stanie ponad pięciokrotnie zwiększyć rzekomą prędkość maksymalną Motorwagen i osiągnąć 70 km/h.

Przy tej prędkości pojazd zachowywał się dosyć topornie. Zakręty były brane ostro ze względu na to, że pojazd ten posiadał jedynie trzy koła.

To co jednak pomagało przy zjazdach pod górę robiło problem, gdyż pojazd po prostu się zatrzymywał. Broadbent musiał wtedy jechać zygzakiem co powodowało wydłużenie czasu przejazdu.

Ostatecznie Benz Patent Motorwagen pokonuje tor w 80 minut. Dla porównania AMG GT Black Series potrzebuje zaledwie 6:43.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.