Oto nowy samochód Kena Blocka. Interpretacja Audi Sport Quattro S1 z lat 80-tych

Ken Block po nawiązaniu współpracy z Audi przygotowuje się do swojej pierwszej Elektrikhany. Zaprezentowano jego nowy pojazd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Nowe auto Kena Blocka nawiązuje do Audi Sport Quattro S1 z lat 80-tych, które wspinało się podczas Pikes Peak Hill Climb. Jak widać całkiem sporo zaczerpnięto z pierwowzoru.

Zobacz wideo "3 tysiące kilometrów elektrykiem do raju elektryków". Podróż Audi Q4 Sportback e-tron z Warszawy do Norwegii

Nowy samochód nosi nazwę Audi S1 ??e-tron quattro Hoonitron. Auto zostało zaprojektowane tak, aby zawierało wiele wizualnych elementów klasycznego samochodu wyścigowego — gigantyczny spojler czy światła rajdowe. Jednak wszystko miało być zgodne z interpretacją nowoczesnego języka projektowania e-tron.

S1 Hoonitron napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które dają mu, jak sama nazwa wskazuje, napęd na cztery koła quattro. Chociaż moc nie została jeszcze ujawniona, wiemy, że przygotowany do rajdu Dakar RS Q e-tron, który pożyczył parę silników z samochodu Formuły E Audi, ma moc 680 KM. Audi ujawniło, że Hoonitron S1 e-tron quattro ma podwozie w całości z włókna węglowego i został zaprojektowany zgodnie ze standardami bezpieczeństwa FIA.

Samochód został zbudowany w zakładzie Audi w Neckarsulm, gdzie produkowany jest również RS e-tron GT. Tymczasem za jego wygląd odpowiadał projekt Audi w Ingolstadt.

Audi S1 e-tron quattro Hoonitron wkrótce zobaczy akcję w Elektrikhanie z Kenem Blockiem za kierownicą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.