Świętokrzyska policja bardziej ekologiczna. Nowe elektryczne radiowozy

Świętokrzyska policja zakupiła 14 nowych nieoznakowanych radiowozów. Są to elektryczne Kie e-Niro.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policja również musi podążać z duchem czasu. Gdy dookoła mówi się o zmianach klimatycznych, a elektryczne samochody mają być przyszłością motoryzacji, to nic dziwnego, że również policja zaczyna inwestować w tego typu pojazdy. Świętokrzyska policja właśnie odebrała 14 takich samochodów.

Zobacz wideo To jeden z modeli, które napędzają wzrost marki KIA w Europie. Sprawdzamy hybrydowe Niro

Wczoraj na terenie placu alarmowego przy kielecki oddziale prewencji miała miejsce uroczystość przekazania nowych, nieoznakowanych radiowozów z napędem elektrycznym. Zdecydowano się na zakup Kii e-Niro. Koszt tego zakupu to 2,5 mln zł. Jednak niecałą sumę wyłożyła policja. Wsparł ich Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Z budżetu Funduszu przeznaczono na ten cel 952 000 złotych, co stanowi blisko 40 procent całej kwoty zakupu.

Jednak, aby można było jeździć elektrycznymi samochodami należy także jakoś je ładować. W tym celu zakupiono również stacje ładowania za kwotę 13.593,66 zł. 3 z nich zakupiono ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wszystkie nowe radiowozy dysponują mocą ponad 200 KM i zasięgiem 450 km. Doposażono je w sygnalizację pojazdu uprzywilejowanego i stacje łączności.

Nowe radiowozy trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz komend powiatowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA