Co w Skodzie Kodiaq zmienił jej niedawny lifting? Sprawdzamy to w interaktywnym teście

SUV powinien być przede wszystkim przestronny i bezpieczny. Dobrze, gdy oferuje kilka wersji wyposażenia czy napędu. Jeszcze lepiej, gdy dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Ile z tych cech posiada odświeżona Skoda Kodiaq?

Przeprowadzony w tym roku lifting największego SUV-a Skody przyniósł sporo bardziej i mniej widocznych zmian. Przeprojektowano przednie reflektory, na liście wyposażenia umieszczając topowe Full LED Matrix. Dodano nowe wzory felg, nieco odmieniono tylną część nadwozia. Do wnętrza trafiły nowe fotele, kierownica, wegańskie materiały wykończeniowe oraz ekran zastępujący klasyczne zegary, czyli tzw. Virtual Cockpit. Skoda wiedziała, że drastyczne zmiany nie są tym, czego chcą klienci, bo Kodiaq wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Powodów jest wiele.

  • Rozwiązania simply clever

Simply clever to sprytne rozwiązania, które znacząco zwiększają komfort podróżowania i korzystania z aut Skody. Nie zabrakło ich również w odświeżonym Kodiaqu. Poranne skrobanie szyb ułatwi skrobaczka ukryta w klapce wlewu paliwa; uzupełnianie płynu do spryskiwaczy będzie prostsze dzięki zintegrowanemu lejkowi; bezpieczne przechowywanie rzeczy w samochodzie umożliwią liczne kieszenie i przemyślane schowki, a stabilność rzeczy przewożonych w bagażniku zagwarantują siatki i haczyki.

  • Przestronne wnętrze

Kodiaq dostępny jest w wariancie pięcio- i siedmioosobowym. Co istotne, trzeci rząd siedzeń nie jest symboliczny – wsiądą tu nawet dorośli pasażerowie. Na brak przestrzeni nie będą też narzekać podróżujący w drugim rzędzie – miejsca jest pod dostatkiem i przed kolanami, i nad głowami. W odmianie pięcioosobowej, którą dziś testuję, bagażnik ma imponującą pojemność 835 l. Mało? Po złożeniu tylnych foteli przestrzeń ta wzrasta do 2065 l.

Znacznie więcej o odświeżonej Skodzie Kodiaq dowiesz się z poniższego wideo. Zapraszamy do obejrzenie interaktywnego testu - to ty decydujesz, o czym opowie testujący.

Zobacz wideo Interaktywny test nowej Skody Kodiaq
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.