Akio Toyoda kręci bączki GR Yarisem. "To koniec nudnych prezesów z Toyoty" [WIDEO]

Prezes Toyoty ma kontrowersyjne opinie o samochodach elektrycznych, ale jednego nie można mu odmówić - jest dużym entuzjastą samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyoda ma całkiem spore doświadczenie w wyścigach, a nawet brał udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Gdyby nie on, samochody takie jak GR Yaris, prawdopodobnie mogłyby nie istnieć, a japoński producent samochodów nie byłby tak skoncentrowany na sportach motorowych, jak w tym momencie.

Zobacz wideo Arkady Fiedler Toyotą Mirai przemierzył Europę. Siedem krajów i 11 etapów

Na początku tego miesiąca Toyoda wziął udział w akcji promocyjnej w Tokio, podczas której zaprezentował swój nowy samochód WRC i ogłosił pełne plany sportów motorowych marki na rok kalendarzowy 2022. Jari-Matti Latvala będzie szefem zespołu Toyoty WRC i podczas tej akcji zasiadł za kierownicą nowego GR Yaris Rally1 WRC, wykonując kilka bączków w samochodzie rajdowym z napędem na wszystkie koła.

 

Wkrótce potem do akcji dołączył Toyoda w GR Yarisie wyposażonym w różne części inspirowane rajdami. W pewnym momencie widać, jak Toyoda macha jedną ręką przez okno podczas robienia bączków, pokazując, jak bardzo ma kontrolę nad samochodem.

Akio Toyoda pełni funkcję prezesa Toyoty od połowy 2009 roku. Uważa, że przyszłością motoryzacji jest wodór.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.