Akio Toyoda kręci bączki GR Yarisem. "To koniec nudnych prezesów z Toyoty" [WIDEO]

Prezes Toyoty ma kontrowersyjne opinie o samochodach elektrycznych, ale jednego nie można mu odmówić - jest dużym entuzjastą samochodów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyoda ma całkiem spore doświadczenie w wyścigach, a nawet brał udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Gdyby nie on, samochody takie jak GR Yaris, prawdopodobnie mogłyby nie istnieć, a japoński producent samochodów nie byłby tak skoncentrowany na sportach motorowych, jak w tym momencie.

Zobacz wideo Arkady Fiedler Toyotą Mirai przemierzył Europę. Siedem krajów i 11 etapów

Na początku tego miesiąca Toyoda wziął udział w akcji promocyjnej w Tokio, podczas której zaprezentował swój nowy samochód WRC i ogłosił pełne plany sportów motorowych marki na rok kalendarzowy 2022. Jari-Matti Latvala będzie szefem zespołu Toyoty WRC i podczas tej akcji zasiadł za kierownicą nowego GR Yaris Rally1 WRC, wykonując kilka bączków w samochodzie rajdowym z napędem na wszystkie koła.

 

Wkrótce potem do akcji dołączył Toyoda w GR Yarisie wyposażonym w różne części inspirowane rajdami. W pewnym momencie widać, jak Toyoda macha jedną ręką przez okno podczas robienia bączków, pokazując, jak bardzo ma kontrolę nad samochodem.

Toyota GR Yaris na wodór (prototyp)Sportowo-ekologicznie - Toyota zrobiła GR Yarisa na wodór

Akio Toyoda pełni funkcję prezesa Toyoty od połowy 2009 roku. Uważa, że przyszłością motoryzacji jest wodór.

Więcej o: