W Chinach wyciekło nowe BMW i3. To zupełnie inny model, niż nasze sympatyczne i3

Jak wiadomo w Chinach pojawia się wiele modeli, których nie ma w innych częściach świata. Czy tak będzie z i3?

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Samochody elektryczne zazwyczaj wyróżniają się futurystycznym wyglądem. Jest jednak taka firma jak BMW, która łączy klasyczny wygląd z nowoczesną technologią, wystarczy spojrzeć na model iX3 czy i4. W Chinach jednak ma zadebiutować nowy i3 i nie przypomina naszego i3.

Zobacz wideo Najnowszy model BMW Gran Coupé - recenzja

Wyciek wyszedł z tamtejszego Ministerstwa Przemysłu i Informacji. Jak widać chińskie i3 to nic innego jak seria 3 na prąd. W niczym nie przypomina europejskiej wersji tego auta.

i3 z Chin ma zmienioną atrapę chłodnicy i zderzaki. Felgi stały się natomiast bardziej aerodynamiczne. Do tego pojawił się obowiązkowe niebieskie wstawki. BMW nie potwierdziło prawdziwości zdjęć, ale chińskie media już sugerują jaki napęd znajdzie się pod nadwoziem. Mają się tam znaleźć następujące wersje – 25 i 35, które poza mocą będą różnić się również pojemnością akumulatorów (w najwyższej wersji ma wynosić 83,9 kWh). Szczegóły jednak będą podane gdy producent sam zdecyduje, że to już ten moment na oficjalną prezentację.

Nie ma też znikąd informacji czy chińskie i3 zadebiutuje gdziekolwiek indziej. W Polsce mógłby być konkurencją dla i4, więc raczej u nas nie uświadczymy tego modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.