Polacy masowo ściągają auta z USA. 100 tysięcy w trzy lata. Wiemy dokładnie jakie

Część naszych rodaków lubi amerykańskie samochody. Jednak nie tylko amerykańskie marki ściągamy z drugiej strony wielkiej wody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W przeciągu ostatnich trzech lat (od stycznia 2019 do listopada 2021) zarejestrowano w Polsce 99.271 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. pochodzących z USA.

Zobacz wideo Jaki jest nowy ford mustang? Recenzujemy

Dane z CEPiK pokazują, że niemal 55 proc. sprowadzonych pojazdów miało silniki o pojemności przekraczającej 2 litry, a 35 proc. ma ponad 3 litry.

Polska zajmuje dopiero trzecie miejsce na liście państw, z których Ukraińcy sprowadzają używane samochody. Liderami na tej liście są Niemcy i Litwa.W 2021 roku w Polsce pojawiły się trzy samochody sprowadzone z Korei Północnej

Najczęściej sprowadzaną marką jest Ford. Aut z niebieskim, owalnym logo z nowego świata zarejestrowano w Polsce 16.567 szt. Najchętniej sprowadzane są Mustangi – 4335 szt. Co ciekawe, na kolejnych trzech miejscach znalazły się europejskie marki premium, czyli BMW, Audi i Mercedes.

Najpopularniejszym modelem, który nie ma rodowodu amerykańskiego jest BMW serii 3 – 2879 szt. Natomiast najpopularniejszą marką japońską jest Mazda, a dokładniej model CX-5.

Więcej o: