Dobre wiadomości przed świętami. Eksperci mówią, że spadną ceny benzyny. Głównie 95

Kierowcy się ucieszą. Jak wszystko dobrze pójdzie z przewidywaniami, jeszcze w grudniu cena benzyny spadnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach spadną ceny paliw na stacjach. Według analityków najbardziej odczują to ci kierowcy, którzy tankują 95-ke, później diesla. Powinniśmy też pożegnać się z szóstką na przedzie za litr paliwa.

Zobacz wideo Czy możemy spodziewać się obniżek cen paliw? Ekspert wyjaśnia

Według analityków e-petrol.pl głównym powodem obniżek wcale nie jest tarcza antyinflacyjna, ale obniżki na giełdach naftowych na świecie. Zgodnie z ich prognozami, za 95-ke zapłacimy już niedługo od 5,91 zł/l do 6,05 zł/l. W przypadku diesla ceny mają kształtować się następująco – 5,95-6,06 zł/l. Gaz natomiast ma spaść do 3,32-3,39 zł/l.

Jednym z powodów obniżek cen benzyny ma być też zwolnienie rezerw surowcowych przez USA i Chiny. Również decyzja OPEC+, która została podjęta w czwartek spowodowała potanienie paliwa. Według niej w styczniu przyszłego roku organizacja zwiększy produkcję o kolejne 400 tys., czyli o tyle co zakładano.

Skoda Octavia 2.0 TDI 2020Zdejmujemy litr lub dwa ze spalania. Kierowca wcale nie musi się katować

Na niektórych stacjach już teraz można poczuć odwilż cenową. Na tych, które jeszcze utrzymują wyższe ceny również powinny w najbliższym czasie spadać. Mały prezent na zbliżające się święta dla kierowców.

Więcej o: