Android Auto znika wraz z nowym systemem. Google ma kolejny pomysł dla kierowców

Osoby, które wolą korzystać z telefonicznego interfejsu podczas jazdy mogą poczuć się lekko zagubieni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Google kończy wsparcie dla Android Auto razem z wejściem dwunastej odsłony Androida. Jednak w tym miejscu należy uspokoić użytkowników, nie chodzi o całą aplikację, a właściwie tylko jej część.

Zobacz wideo Hyundai Ioniq 5 - testujemy auto nie z tego świata

Android Auto (AA) można podzielić w sumie na dwie części składowe. Pierwsza z nich to AA, który można wyświetlać na ekranie w samochodzie za pomocą kabla lub w nowszych wersjach bezprzewodowo. Warunkiem jest jednak posiadanie auta, które ma taką opcję w swoim systemie.

Druga wersja AA, to Android Auto for phones screen, to ta którzy nie mają w swoich samochodach opcji podłączenia telefonu z Androidem i korzystania z pełnej wersji aplikacji. Wtedy ekran telefonu zostawał uproszczony, aby łatwiej można było z niego korzystać podczas jazdy. I to właśnie ta wersja razem z nową odsłoną systemu operacyjnego zostanie przemianowana na Assistant Driving Mode.

Nowe funkcje są w dalszym ciągu na etapie rozwoju i do powszechnego użytku wejdzie dopiero za jakiś czas.

Klasyczny Android Auto dalej funkcjonuje i kto może dalej z niego korzystać na ekranie samochodu to dla niego nic się nie zmienia.

Android Auto - jak uruchomić?

Jeśli macie nowszy telefon z Androidem, to Android Auto jest na nim zainstalowane. Nie musicie się niczym martwić - po prostu podpinacie telefon do samochodu, a aplikacja sama się zgłosi. Android Auto można łączyć z samochodami także bezprzewodowo. W starszych urządzeniach można to zrobić ręcznie. To też rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć najnowszą wersję aplikacji, a stosowna aktualizacja nie pojawiła się jeszcze w Sklepie Play. Trzeba:

  1. ściągnąć plik instalacyjny z Internetu. Polecamy robić to tylko z zaufanych i popularnych stron, bo zdarza się że w plikach .apk znajdują się wirusy,
  2. wgrać plik na telefon,
  3. w opcjach pozwolić telefonowi na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł,
  4. znaleźć plik instalacyjny w menedżerze plików i go zainstalować
Więcej o:
Copyright © Agora SA