Kuba Wojewódzki znowu szokuje na Instagramie. Tego Astona powstało tylko 88 szt.

Kuba Wojewódzki znany jest z luksusowych samochodów. Znowu się pochwalił swoim garażem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kuba Wojewódzki uwielbia szybkie samochody. W jego kolekcji znajdowały się zarówno Porsche, jak i Bentley czy Lamborghini. Niedawno jednak opublikował kolejne zdjęcie ze swojego garażu, gdzie można dostrzec wyjątkowe, kolekcjonerskie modele.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Jeśli samochody znajdujące się za dziennikarzem rzeczywiście są jego, to wielu kolekcjonerów może być zazdrosnych.

 

Jednym z dwóch samochodów, które są widoczne za prezenterem jest Aston Martin V12 Speedster. Jest to o tyle wyjątkowe auto, gdyż powstało jedynie 88 sztuk. Za projekt odpowiedzialny jest dział specjalny marki Q by Aston Martin. Dwumiejscowe auto nie ma ani dachu, ani przedniej szyby. Stylistycznie nawiązuje do modelu DBR1 z Le Mans z 1959 r. Kierowca i pasażer są oddzieleni od siebie aluminiowo-karbonową szyną. Pod maską znalazł się silnik V12 o pojemności 5,2 L. generuje on 700 KM mocy i 753 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 300 km/h, a pierwszą „setkę" osiąga w 3,5 s.

Drugim autem Jest Ford GT drugiej generacji. Powstało jedynie 1000 egzemplarzy tego modelu. W Polsce znajdują się dwie sztuki, możliwe, że jeden z nich należy właśnie do Wojewódzkiego.

Pod maską znajduje się V6 3,5 L, który generuje 650 KM. Połączony jest z 7-biegową automatyczną skrzynią, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Każdy fan motoryzacji chciałby chociaż na żywo zobaczyć obydwa modele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.