Elektryczny pickup Forda będzie można zamawiać od stycznia. Dostawy we wrześniu

Ford F-150 Lightning jest dosyć wyczekiwaną nowością. Zamówienia będzie można składać w styczniu, a nie jak zakładano w grudniu. Pierwsze egzemplarze jednak zjadą do klientów we wrześniu 2022 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford F-150 Lightning to elektryczny pickup spod znaku niebieskiego owalu. Pierwotnie zakładano, że zamówienia będzie można składać na niego w grudniu tego roku po wcześniejszym przesunięciu. Jak się jednak okazało termin ten został przesunięty o miesiąc.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Informacje pochodzą z forum F150Gen14, które jako źródło podaje seminarium internetowe Forda, a oprócz daty otwarcia zamówień podają również pełny harmonogram wydania elektrycznego pickupa. Jak wynika z tych informacji, zamówienia będzie można składać w styczniu 2022 roku, produkcja ciężarówki ruszy w czerwcu 2022 roku, a dostawy rozpoczną się we wrześniu 2022 roku.

To niestety oznacza, że Ford prawdopodobnie nie osiągnie swojego śródrocznego celu dostaw, który, jak twierdzili, nie będzie problemem po ostatnim opóźnieniu zamówień. I chociaż cena podstawowa F-150 Lightning jest znacznie bardziej przystępna dla przeciętnego człowieka, egzemplarze o wyższej specyfikacji mogą zacząć wdzierać się na terytorium Rivian R1T, elektrycznego pickupa, który już jest na rynku. Dodatkowo Ford musi mieć nadzieję, że nie napotka żadnych problemów, takich jak wprowadzenie Bronco, które utrudniły wprowadzenie SUV-a na rynek.

Trzeba mieć nadzieję, że jest to ostatni raz, kiedy sprawy związane z F-150 Lightning zostaną opóźnione.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.